Autorka

Mgr. Veronika Pilná, Ph.D.

Vystudovala Filozofickou fakultu Západočeské univerzity v oboru Evropská kulturní studia a během studia se zaměřovala na problematiku historického oděvu, módy a textilu. V doktorském studiu historické vědy - etnologie na KSA ZČU se věnovala problematice oděvu 15. až 17. století v regionálním kontextu. (Práce obhájena v únoru 2016.) Pracuje v Národním památkovém ústavu v Plzni na odboru Evidence, dokumentace a informačních systémů.

Na Fakultě umění a designu Západočeské univerzity od roku 2011 vyučuje předmět Dějiny módy. V rámci pedagogické a popularizační činnosti realizovala přednášky a workshopy s tématem historického odívání. V letech 2005 až 2011 organizovala na příklad nezávislý studentský popularizační projekt „Festival historie“.

V rámci badatelské a popularizační práce realizovala od roku 2007 řadu výstav a zápůjček s výsledky své experimentální činnosti pro muzea a památkové objekty. Za necenější zkušenosti v tomto směru považuje přípravu modelu oděvu Polyxeny z Pernštejna, jímž se podílela na výstavním projektu Pernštejnové a jejich doba v roce 2012, anebo spolupráci v rámci Lucemburského roku 2016 připravila pro hrad Velhartice výstavu "Ve službách krále".

Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.